O mnie

Cześć!
Mam na imię Filip i od wielu lat zajmuje się zdrowym i godnym stylem życia.

Chciałbym zwrócic wam uwagę na żywność funkcjonalną, oraz odpowiednią suplementację bez której w dzisiejszych czasach jest o wiele trudniej funkcjonować niż ówcześnie.
Żyjemy w czasach, w których większość społeczeństwa żyje w uciśnięciu mentalnym, fizycznym i systemowym.

Jak możemy sobie z tym radzić?
Jeśli chodzi o aspekt fizyczny wszyscy są zapracowani i nie mają czasu na dbanie o podstawową funkcje organizmu jaką jest oddychanie, a co dopiero żywienie.
Wiadomym jest, że nie każdy może pozwolić sobie na ogród pełen warzyw i owoców by zapewnić sobie dobrą żywność. Nie wszyscy też mają na to czas i chęci, a jedzenie w supermarketach niestety nie spełnia zapotrzebowania człowieka na składniki odżywcze, sole oraz witaminy.
Do czego zmierzam?
Suplementy – posiadają dosyć chwiejne opinie, ponieważ na rynku jest dużo niezbadanych produktów, oszustów i pseudosuplementów, które w rzeczywistości pełnią maksymalnie rolę homeopatyczną.
Jak sama nazwa wskazuje suplementy są po to by wspierać organizm, nie leczyć (łac. supplementum) – dodatek, uzupełnienie.
Należy pamiętać jednak o tym, że wynika to tylko jedynie z prawa w jakim funkcjonują.
W rzeczywistości w suplementach występują surowce roślinne, oraz substancje czynne tak samo jak w lekach roślinnych. Różnica polega na tym, że większość firm z suplementami nie ma badań klinicznych i udokumentowanego działania terapeutycznego, brak standaryzacji.
Lecz brak posiadania badań nie świadczy o nieskuteczności produktów to wszystko są pojęcia prawne, rządowe które w zasadzie nie muszą mieć znaczenia w rzeczywistości bo przecież żyjemy w skorumpowanym świecie i społeczeństwie.

Jestem absolwentem studiów z zakresu Zielarstwa i terapii roślinnych (studia I stopnia) na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, a ponadto od małego chłopca zawsze używałem ziół i suplementów.
Antybiotyk brałem może dwa razy w życiu, nigdy niczego nie złamałem.
O czym to świadczy?
O tym, że człowiek może poradzić sobie ze swoim zdrowiem na własną rękę, oczywiście wtedy sam ponosi odpowiedzialność za własne zdrowie.
Jak wiadomo dawkowanie na suplementach jest dopuszczalne jeśli dawka dzienna nie wywołuje tzw. działania terapeutycznego, bo jeśli wywołuje, to taki suplement jest uznawany przez prawo jako niebezpieczny dla zdrowia i najczęściej jest on wycofany ze sprzedaży.

Ale co to oznacza dla producentów i konsumentów?
Oznacza to, że Przemysł farmaceutyczny jak i cały system w którym żyjemy, również Unia Europejska dba o to, by zwykły przeciętny człowiek nie stworzył i nie mógł zarabiać na czymś co faktycznie wywołuje odpowiednie efekty,  oraz nie mógł stać się niezależny od opieki zdrowotnej i systemu, w którym żyje. Niestety opieka zdrowotna w rzeczywistości ze zdrowiem nie ma zbyt wiele wspólnego, natomiast z chorobą to i owszem. Lobby farmaceutyczne współpracuje z rządem i zapewnia sobie brak konkurencji tak tylko jak jest to możliwe.

Dobra może teraz trochę o sobie, jak już wspomniałem mam na imię Filip. Interesuje się żywnością funkcjonalną, odpowiednią suplementacją, oraz godnym i aktywnym stylem życia, a co za tym idzie sportem, medytacją, pracą nad własnym rozwojem, emocjami i przekonaniami.

Pochodzę z rodziny, w której zawsze szukało się rozwiązań w Przy-RODzie, czyli blisko rodu z którego pochodzi człowiek.
A człowiek przecież pochodzi od Matki Ziemi. Gdyby nie natura nie było by nas tutaj, więc doceniajmy ten fakt i dbajmy o środowisko, w którym żyjemy.

Przedstawię wam jak ja widzę świat i jak każdy człowiek dla własnej korzyści powinien go ujrzeć, by żyło mu się łatwiej.

 

W Naturze leży klucz i rozwiązanie wszystkich naszych problemów zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Korzystajmy z dobrodziejstw roślin i minerałów, szanujmy je, szanujmy Ziemię i korzystajmy z tych dóbr z wdzięcznością i szacunkiem.

Czy to kamień czy roślina – traktując je należycie jako odrębne istoty, budujemy z nimi więź, dzięki której owa roślina czy też minerał jest w stanie pokazać nam swoje zdolności – swoją medycynę.

Wszystkie rośliny świata mają swoją rolę. Większość daje tlen i oczyszcza powietrze. Inne natomiast zapewniają dostęp do pokarmu, a jeszcze inne wpływają na ducha i zdrowie nie tylko człowieka ale i całej planety.
Minerały także mają swoje oddziaływania, w zależności od pochodzenia i koloru wpływają na wszechświat poprzez wiązki światła jakie emitują (promieniowanie, radiacja, fale elektromagnetyczne).
Korzystając z wiedzy opartej na koloroterapii, czakroterapii, litoterapii, medycyny indyjskiej, chińskiej, czy tybetańskiej łatwo zauważyć, że w całej przyrodzie zarówno w roślinach jak i minerałach w świecie ożywionym i nieożywionym występuje pewien kod kolorów, który wskazuje na to że życie pierwotnie było dużo prostsze niż w obecnych czasach.
Ludzie podążali drogą intuicji i szukali w sobie odpowiedzi na trudne pytania.
Dziś niestety wszyscy są zaganiani jak owce do pracy i pogoni za pieniądzem, aż do „zebrania wełny”.
Tak wygląda większość społeczeństwa, brak czasu na zastanowienie się nad swoim życiem, a co dopiero dbanie o zdrowie.
Na szczęście system technokratyczny w jakim żyjemy podąża za tempem „wyścigu szczurów” i przygotowuje odpowiednie narzędzia na odpowiednim szczeblu ewolucji dla konkretnych kast społecznych.

Jak wiadomo Ci najubożsi są zdani na przemysł farmaceutyczny, szpitale, opiekę medyczną, która w rzeczywistości jest jak fabryka, dla ludzi pełnych strachu, którzy ze samoświadomością nie mają zbyt wiele wspólnego.

Następną grupą à propos samo świadomości i dbania o zdrowie są ludzie zabiegani w pracy. Ludzie Ci dostrzegają, że nie tędy droga więc szukają rozwiązań. Tutaj świetną rolę spełniają suplementy, które teoretycznie nie mają działania terapeutycznego, no chyba że ktoś przekracza dawki i bierze sprawy we własne ręce. Oczywiście do niczego takiego nie zachęcam, nie każdy posiada odpowiednią wiedzę, czy też samoświadomość własnego ciała. Muszę jednak przyznać, że ja jako jednostka wielokrotnie przekraczałem dopuszczone dawki na suplementach ponieważ są one specjalnie sztucznie obniżane z przyczyn o których piszę powyżej. Oczywiście muszę dopisać, że za takie eksperymenty każdy indywidualnie ponosi odpowiedzialność.
Mimo wszystko dodam, że w większości szanujących się firm z branży Wellness and Health stosowanie różni się od zalecanego spożycia na opakowaniu. Nie mówi się jednak o tym głośno ponieważ nie wszyscy posiadają kwalifikacje fitoterapeuty, naturoterapeuty czy też dietetyka, a co dopiero lekarza.

Jeśli Cię zainteresowałem, zapraszam do dalszego zgłębiania wiedzy.
_______________________________________________________

 

Podczas Tworzenia tego bloga moją intencją i świadomym zamiarem było danie ludziom możliwości do godnego życia, w zgodzie z przyrodą i w zgodzie z samym sobą, w dzisiejszym świecie.

Strona Dobrobyt Dajemy to nic innego jak jawne zaproszenie do życia każdego człowieka dobrobytu.

Projekt „Życie w Przepływie Odnowy Ziemi” jest w zasadzie o całym życiu i ma objąć wszystkie jego aspekty, począwszy od fizyczności (zdrowia, sportu, żywienia), poprzez różne schematy, przekonania i emocje, dbanie o relacje, aż po nasze przeznaczenie Ziemskie – czyli odnaleźć to po co zeszliśmy na Ziemię tak abyśmy mogli w zgodzie ze sobą żyć i się realizować.

Uwolnienie potencjału ludzkiego, odkrycie swoich możliwości i talentów – to czego wam z głębi serca moi bracia i siostry życzę.

Filip Bryła.