Jak żyć zdrowo i szczęśliwie w dzisiejszych czasach?

1. Pij wodę. (Odpowiednie nawodnienie to podstawa życia ludzkiego).

Człowiek potrzebuje wody aby funkcjonować prawidłowo. Bierze ona udział w wielu procesach enzymatycznych, ponadto jest nośnikiem informacji oraz odpowiada za transport składników odżywczych i substancji w ciele, zarówno tych korzystnych jak i niekorzystnych. Woda wpływa korzystnie na nawilżenie kosmków jelitowych, a co za tym idzie prawidłowych wypróżnień.

Organizm ludzki potrzebuje Wody – czystej, żywej strukturalnej wody, nie kolorowych napoi z sztucznymi dodatkami i polepszaczami smaku.

Kiedy i w jakiej ilości pić wodę?


Zaleca się picie wody w ilości 30ml/1kg masy ciała (Masa ciała) x 0,03l = (Ilość litrów dziennie).

Korzystnym jest pić wodę na czczo zaraz po obudzeniu. Po spędzeniu całej nocy bez wody człowiek potrzebuje uzupełnić niedobór płynu, z którego się składa w 70%.  
Picie wody, a posiłki?
Dużo bardziej korzystne jest picie przed posiłkiem, gdyż odpowiednio nawadniamy organizm, który dużo łatwiej transportuje wszystkie składniki odżywcze po naszym ciele. Popijanie po natomiast rozciencza soki trawienne, a tym samym utrudnia proces trawienia.

Skąd wziąć „czystą wodę”?

 • Pozyskiwanie wody strukturalnej poprzez zamrożenie – na początek filtrujemy wodę zwykłym filtrem węglowym, następnie przegotowujemy ją aby wybić bakterie i wytrącić osad. Po ostudzeniu zamrażamy, a następnie rozmrażamy, osad w miarę możliwości zostawiamy lub odlewamy.
  Oprócz tego każdorazowo błogosławimy i programujemy swoją wodę, tak aby służyła naszemu ciału i rozpuszczała wszystko co nieharmonijne.

 • Szungit – Oczyszczający minerał z Rosji zawierający fulereny.
  Potrafi oczyścić wodę z: metali ciężkich, pestycydów, chloru, azotanów, żelaza koloidalnego pochodzącego z rur wodociągowych, fenoli, dioksyn, farmaceutyków, wirusów, bakterii, olejów a także izotopów promieniotwórczych.

 • Krzemień czarny – minerał uzdatniający wodę, zawierający krzem – pierwiastek życia, który wchodzi w skład tkanki łącznej, a ponadto jest neuroprzekaźnikiem, który zapewnia dobre funkcjonowanie organizmu. Krzem usuwa również toksyny i metale ciężkie z organizmu.

 • Szungit & Krzemień – Szungit pełni główną rolę oczyszczającą, a krzemień nie dość, że wspiera oczyszczanie to dodatkowo wzbogaca wodę w krzem – pierwiastek życia.

 • Lazur – zespół filtrów działających na zasadzie odwróconej osmozy, które usuwają zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne wody, a do tego poddają ją mineralizacji w podstawowe minerały takie jak sód, potas, magnez i wapń (mineralizator).
  Usuwa chlor i metale ciężkie, a ponadto woda poddawana jest jonizacji (jonizator bioceramiczny). Dzięki jonizacji poziom Redox waha się od –50 do –250 ORP i więcej a to skutkuje wysokim poziomem antyoksydacji wody i usuwaniu z organizmu wolnych rodników.

  Jeżeli chcemy wzbogacić wodę o pewne pierwiastki lub zwiększyć antyoksydację można również zastosować pewne dodatki:

 • Coral-Mine – proszek ze skamieliny głębinowych koralowców (Scleractina) w saszetkach. Wzbogaca wodę w minerały takie jak sód, magnes, oraz wapń, a ponadto nadaję jej odpowiednie parametry (lekko alkalizuje pH) , a do tego neutralizuje związki chloru w wodzie. Świetnie nadaje się dla ludzi zapracowanych, nie mających czasu na bardziej wymagające metody. Po wrzuceniu saszetki należy odczekać 15 minut, a woda jest wzbogacona o odpowiednie parametry.

 • H-500 – Jest to silny antyoksydant neutralizujący groźne dla ludzkiego organizmu wolne rodniki. Zwiększa wydolność fizyczną i skutecznie obniża poziom kwasu mlekowego podczas wysiłku. H-500 nie zawiera substancji zabronionych przez Światową Organizację Antydopingową (WADA). Oprócz tego produkt ten dostarcza do wątroby potrzebny wodór, który bierze udział w wielu procesach np. detoksykacji. Wzmacnia układ immunologiczny, oraz dostarcza optymalną ilość energii dla potrzeb naszego organizmu.

H -500 wspomaga równowagę kwasowo–zasadową, dzięki czemu następuje szybsza regeneracja tkanek, zarówno mięśni jak i organów witalnych.

 • Hydracel – Dodatek do uzdatniania wody. Produkt neutralizuje chlorek, oraz zmniejsza powierzchniowe napięcie wody. Praktyczny, wystarczy parę kropel na szklankę wody (posiada zakraplacz). Koloidalna baza do budowy kryształów mineralnych to źródło naładowanych ujemnie jonów. Powstający na kryształach ładunek elektryczny zmienia właściwości wody. Działając jak drobne magnesy, jony przyciągają do swojej powierzchni cząsteczki wody i tworzą ciekłe kryształy. Jedna dawka (8 kropli) zawiera: wodę oczyszczoną, tlenek krzemu, węglan potasu, siarczan magnezu, wodorotlenek potasu, olej słonecznikowy.

 

 • Z jakich naczyń korzystać? Oczywiście ze szklanych.

Butelka o pojemności 1l

Butelka o pojemności 500ml

Butelka o pojemności 250ml


2. Jedz zdrowo – Jesteś tym co jesz.

Człowiek żeby żyć zdrowo i być silnym potrzebuje pokarmu, potrzebuje odżywić swoje ciało, w miarę gdy jego ciało się rozwija i dojrzewa pojawia się potrzeba na urozmaicenie pokarmu.

Zastąp słodycze owocami, niech zamiast pasożytów karmi się Twoje ciało. Niech twoją słodyczą staną się owoce. 
Stwórca stworzył ten świat dając nam rośliny, świeże, dziewicze, nieprzetworzone, które dają nam nie tylko tlen, ale również pokarm. Do tego wszystkiego z wielu roślin pozyskuje się surowce, które są wykorzystywane byśmy mieli jak zadbać o swoje zdrowie, specjalnie zaprojektowane dla naszych potrzeb.
Nie ośmieszajmy się tak jak stworzono nas, tak i stworzono dla nas pokarm. Jak moglibyśmy konkurować z siłą, która stworzyła nas i przyrodę?
Wszelkie produkty przetworzone mają niższą jakość makrobiotyczną, niż te surowe.

Produkty mleczne najlepiej wyeliminować lub w najlepszym wypadku ograniczyć. Mleko z supermarketów jest w bestialski sposób zabierane krowom, które są zapładniane przez maszyne, a cielaki są zabierane od ich mam i w młodym wieku są przeznaczane na mięso.
Po za tym mleko to zostało przeznaczone dla cieląt nie dla ludzi.
Człowiek zdrowy normalnie po 2 lub 3 roku życia przestaje pić mleko matki, a ludzie zabierają to mleko krowim niemowlęciom, żeby móc cieszyć się mlekiem matki w każdym wieku.
Nie ma co się dziwić, że mleko
jest przyczyną wielu zaburzeń w organizmie – Nadmiar śluzu, biegunki, a na starość kruche kości.

Produkty pszenne- najlepiej zastąpić je żytnimi lub orkiszowymi, ewentualnie gryczanymi – wychodzi dużo smaczniej i zdrowiej.
Zawartość glutenu w mące pszennej i innych produktach jest zwiększona ze względu na modyfikacje genetyczne i wieloletnie selekcje zbóż. Gluten zakleja jelita co utrudnia a w skrajnych przypadkach uniemożliwia regularne wypróżnienia, a to z kolei może prowadzić do nadwagi.
Nie daj się oszukać, czytaj etykiety – na wypiekach znajduje się mnóstwo dodatków i najczęsciej wszystko jest zmieszane z mąką pszenną. Jedz czysty chleb, bez karmelu, spulchniaczy i drożdży.

Wyeliminuj przetworzone, rafinowane i mrożone pokarmy, a wyjdzie Ci na zdrowie.

Zrezygnuj z cukru, zastąp go miodem. Sól kuchenną zastąp Himalajską lub naszą Polską Kłodawską.

Dbaj o jakość produktów jakie jesz.

Warto wspierać lokalne małe przedsiębiorstwa i pojedyńczych ludzi, którzy sami produkują żywność i robią z poszanowaniem swojej pracy.


Jeśli natomiast musisz coś przekąsić w krótkim czasie i się odpowiednio najeść zamiast tradycyjnych „fast foodów” polecam
Zdrowe przekąski firmy Coral Club.
 

3. Przyjmuj pokarmy świadomie.

Bądź totalny – rób wszystko z uwagą, obecnością i świadomością.
Korzystaj ze zmysłów – Smaku, Węchu, Wzroku, Dotyku.

Zwracaj uwagę na to jak jesz, żuj każdy kęs dokładnie. Nie śpiesz się, jedz powoli. Wykorzystaj cały potencjał pokarmu.

Jedz takie pokarmy na jakie masz ochotę i słuchaj swego ciała, lepiej iść głosem intuicji niż jeść nawykowo, gdy nie masz apetytu.
Mięso to jeden z najbardziej ciężkich rodzajów pokarmu do strawienia.
Im bardziej organizm pokarmu jest różny od człowieka genetycznie tym łatwiej go strawić. DNA świnii różni się od DNA człowieka tylko o parę procent, jak już musisz zjeść mięso to najlepiej ryby. Do tego wszystkiego dochodzi cierpienie zwierząt, które lecą na taśmach w rzeźniach (slaughter houses) jak jakieś przedmioty, ludzie którzy tam pracują wyzbywają się jakichkolwiek uczuć w stosunku do naszych młodszych braci, z którymi winniśmy współistnieć, a nie zadręczać i żywić się ich cierpieniem. 
Słuchaj się swojej intuicji.

4. Nie marnuj jedzenia.

Straty żywności w 27 krajach członkowskich parlamentu europejskiego ocenia się na 89 mln ton rocznie, czyli ok. 179 kg na głowę.

5. Oddychaj świadomie.

Gdy człowiek o siebie nie dba oddech przestaje być automatyczny i wtedy pojawia się problem, lepiej temu zapobiec i poświęcic godzine, dwie dziennie, na ćwiczenia oddechowe.
Dzięki dostrojeniu się do naszego ciała poprzez oddech, możemy sami regulować i uzdrawiać swoje ciało, jedyne co nam przeszkadza to nakumulowane emocje, obciążenie fizyczne zanieczyszczeniami, zniecierpliwienie, na prawde warto.

Korzystaj optymalnie z oddechu – Oddychaj swobodnie, tak jak pozwala Ci Twoje ciało, a napięcia zaczną puszczać.

Oddech to źródło życia, a świadome oddychanie, obserwacja oddechu dodatkowo pozwala pozbyć się napięć emocjonalnych, które często tłumione zamieniają się w choroby.

6. Dbaj o jakość swego snu.

Lepiej spać krócej i być aktywnym za dnia, niż spać długo i być zmęczonym i ospałym.

Spanie trwa 1/3 życia – rób to rzetelnie i dobrze.

7. Zadbaj o swoje ciało.

Aby wszystkie organy dobrze funkcjonowały potrzebne jest odpowiednie ciśnienie wywoływane poprzez ruch, i  umiarkowany wysiłek fizyczny.
Dostosuj potrzebę ruchu do możliwości swojego ciała, jeśli mięśnie stają się nadmiernie napięte po ćwiczeniach – Zmniejsz intensywność bądź rodzaj ćwiczeń. Jeśli Twoje mięśnie zawsze napinają się zbytnio zacznij od ćwiczeń oddechowych. Możesz poświęcać czas na świadomą relaksację lub medytację w celu pozbycia się tych napięć zarówno fizycznych jak i emocjonalnych.

Kręgosłup – wzdłuż kręgosłupa przepływają nerwy, meridiany, kanały energetyczne, przez które płynie energia i zasila Twoje organy witalne, warto dbać o zdrową postawę kręgosłupa

8. Oczyść swój organizm.

W dzisiejszych czasach większość z nas jest zanieczyszczona metalami ciężkimi, nawozami, środkami ochrony roślin, a przede wszystkim grzybami i pasożytami.

Aby sobie pomóc z nadmiarem uwalnianych przez ciało szkodliwych substancji gorąco polecam dwa produkty kategoryzujące się do „Zielonej Żywności” firmy „Green Ways”, które najlepiej stosować razem ze względu na synergię:

100% Ekstrakt z liści młodego jęczmienia – oprócz tego że pomaga uwalniać i neutralizować stany zapalne z organizmu, zobojętnia pH organizmu (posiada pH zbliżone do pokarmu matki), a tym samym przeciwdziała kwaśnemu środowisku a co za tym idzie przeciwdziała rozwojowi pasożytów i grzybów, które świetnie sobie radzą w kwaśnym środowisku.

Ponad to działa bardzo odżywczo (polecam przy każdej głodówce).
Zawiera mnóstwo witamin i enzymów, a do tego jest w 100% naturalny.


Chlorella pyrenoidosa (Ch. szlachetna)  – alga słodkowodna posiadająca w porównaniu z innymi organizmami ogromną ilość chlorofilu, a dzięki trzywarstwowemu błonnikowi posiada wyjątkową zdolność wiązania toksycznych odpadów z pożywienia i wyprowadzania ich z organizmu, co stanowi super uzupełnienie dla działania soku z jęczmienia.


W organizmie wielkości czerwonej krwinki drzemią siły Słońca, Ziemi, Wiatru i Wody.

Oba produkty są bardzo życiodajne i podnoszą wibrację człowieka.
Chlorella zawiera aż 60% aminokwasów w swoim składzie dzięki czemu mocno odżywia organizm, nadaje się również dla sportowców.
Chlorelinę – naturalny antybiotyk zawarty w chlorelli 4x silniejszy od czosnku.

W przypadku „Zielonej Żywności” bardzo ważne jest pochodzenie i czystość uprawy roślin, gdyż gatunki te tak jak z organizmu ściągają zanieczyszczenia, tak i z środowiska uprawy.
A przecież chcemy się oczyścić a nie zatruć.
Dlatego też polecam firmę „Green Ways”, która gwarantuje jakość i czystość produktów.

Uwaga, zgodnie z kodeksem etycznym firmy „Green Ways” jak i regulaminem nie zezwala się na sprzedaż detaliczną, a produkty powinny być przekazywane wraz z ideą i wizją firmy, dlatego też zapraszam na spotkanie, gdzie wszystko jasno wyjaśnię.

Polecam również Chlorellę szlachetną z firmy Coral Club jako dobrą alternatywę – Chlorella Tablets – Zapytaj o dostępność (531199309)


Poprzez wprowadzenie odpowiednich  produktów do organizmu neutralizujemy nadmiar kwasu mlekowego w organizmie, a co za tym idzie niwelujemy warunki sprzyjające rozwojowi grzybów i neutralizujemy stan zapalny.

Produkty o których pisze, oprócz neutralizacji zbyt niskiego pH organizmu, dodatkowo są bardzo odżywcze, a oprócz tego absorbują i neutralizują zanieczyszczenia oraz niekorzystne produkty przemiany materii.

Natomiast produkty odtruwające wątrobę i krwioobieg to:

Pau’darco – preparat na bazie egzotycznej rośliny zwanej inaczej La Pacho (wykazuje działanie przeciwrobacze, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwzapalnie, a do tego super oczyszcza krew)
+

Opistop – również działanie przeciwpasożytnicze. Zawiera w swoim składzie wyciągi z surowców takich jak: owoc dzikiej róży (witaminy + wzmocnienie odporności), owoc pieprzu długiego (przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, podrażniające), kora topoli osikowej (przeciwgorączkowe, wykrztuśne, przeciwbóle, odkażające. Lukrecja gładka z kolei działa wykrztuśne, co z kolei może być pomocne przy problemach z chlamydiami i lambliami, oprócz tego rozkurczowe na mięśnie gładkie, przeciwwrzodowe (dawne wyniki badań Borst’a), przyspieszające gojenie wrzodów, przeciwzapalne, antyoksydacyjne, przeciwrodnikowe, antybakteryjne i przeciwwirusowe, a do tego zwiększa nawodnienie tkanek. Oprócz tego mamy ziele krwawnika i wrotyczu – tych roślin chyba nie muszę przedstawiać, są to typowe rośliny przeciwpasożytnicze.

(lub jeśli Opistop jest niedostępny dobrym zamiennikiem jest Parafight.)

Parafight – silny środek przeciwpasożytniczy, na bazie surowców roślinnych.

Wykazuje skuteczną pomoc dla organizmu i optymalizuje czynność układu pokarmowego. W jego skład wchodzą: liście orzecha czarnego, wyciąg z pąków drzewa goździkowego, wyciąg z korzenia goryczki żółtej, wyciąg z koszyczków rumianku pospolitego, wyciąg z pieprzu długiego, wyciąg z krwawnika pospolitego, korzeń prawoślazu lekarskiego, ekstrakt z cebul czosnku pospolitego, wyciąg z liści mięty pieprzowej, wyciąg z liści tymianku pospolitego, wyciąg z liści szałwii czerwonej, wyciąg z liści lebiodki pospolitej (oregano).

Ostatnim krokiem w oczyszczaniu jest pozbycie się złogów z ciała i wyprowadzenie pasożytów wraz z masami kałowymi do czego jest przeznaczony produkt Colo Vada.

Program 2 Colo Vada (Zapytaj o dostępność – 531199309) – Kompleksowy program przewidziany na 14 dni, składa się z 3 etapów, które wspierają wyprowadzenie z organizmu złogów, poprawienie pracy układu pokarmowego, pomagają zachować pożyteczną mikroflorę jelitową i wyrównać poziom witamin i minerałów w czasie stosowania diety, a także zabezpieczyć organizm w potrzebne substancje i zmniejszyć do minimum uczucie dyskomfortu.

Jeżeli ktoś źle znosi oczyszczanie organizmu, polecam dla wsparcia układu pokarmowego  mieszankę Eligiusza Kozłowskiego nr 333

Pamiętaj jeśli jesz słodycze i nie pijesz wody to może nie działać!

Albo karmisz, siebie i trujesz pasożyty.

Albo karmisz pasożyty a trujesz siebie.
Zastanów się co jest ważniejsze.

9. Otaczaj się tym czego pragniesz.

Nie przykładaj wagi do przeszkód na Twojej drodze, karm pozytywne emocje, przy jednoczesnym nie wypieraniu negatywnych.
To co wzbudza w Tobie irytację, bunt, czy cierpienie wykorzystaj jako zasilanie i motywację do zmian, niech to Cię napędza.
Pamiętaj wybór o tym, którego wilka będziesz karmił należy do Ciebie.
Nie tłum negatywnych emocji, wykorzystuj je konstruktywnie lub dawaj im upust, w sporcie, muzyce, odskoczniach, medytacji.
Szanuj bliźnich, Kochaj a będziesz kochany – Traktuj bliźniego swego jak sam chciałbyś być traktowany.
Dziel się z innymi, a sam będziesz obdarowany.

10. Szanuj się, dbaj o jakość swoich używek. 

Nie nadużywaj alkoholu, postaraj się nie palić, zamień zwykłą kawę i herbatę – na yerbę, zieloną kawę, czy herbatę, teobromina w kakao także pobudza, a do tego jest odżywcze.

Palone ziarna kawy zakwaszają organizm, a w konsekwencji wypłukują minerały. (Organizm zużywa minerały aby przywrócić właściwe pH).

Herbata czarna natomiast zawiera szkodliwy dla naszego organizmu fluor, a ponadto zbyt częste jej picie ogranicza wchłanianie żelaza i powoduje dolegliwości od strony układu pokarmowego.

W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź też mailowego.

Nr telefonu: +48 53 11 99 309

E-mail: OdnowaZiemi@gmail.com

Zapraszam na mój kanał na youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCdcN3jLn7doM0TfcvQc4ewA?view_as=subscriber

Współpracuję z firmami Green Ways oraz Coral Club.


Ps. Jeśli nadal czujesz się źle weź się za działania na rzecz odnowy naszej planety a na pewno poczujesz się lepiej!

Pozdrawiam Filip Bryła.

2 myśli na temat “Jak żyć zdrowo i szczęśliwie w dzisiejszych czasach?

Dodaj komentarz