Nawodnienie, Woda – znaczenie i jej alternatywne źródła

Woda ma kluczowe znaczenie dla naszego ciała i jestestwa.
Jest jednym z czterech wielkich żywiołów z których składa się świat, z których składamy się i my.

Woda na Ziemi zajmuje ok. 75% jej powierzchni.

Człowiek w ok. 70% składa się z wody, o czym to świadczy?

Człowiek do swojego przeżycia potrzebuje wody, o czym to świadczy?

Nie Coli, nie gazowanych, smakowych napoi, czy wodopodobnych produktów, nie kawy, człowiek aby funkcjonować prawidłowo potrzebuje dostarczać swemu ciału czystej, zdrowej krystalicznej wody, niegazowanej, o odczynie lekko zasadowym czyli zbliżonym do pH krwi.

Aby wypróżnienia były możliwe człowiek potrzebuje zwilżać kosmki jelitowe, jak się jej nie pije to masy kałowe obklejają się i uniemożliwiają prawidłowy ruch perystaltyczny. – Stąd się biorą zatwardzenia i w dalszej części otyłość.

Zatrzymanie wody w organizmie? Jak myślicie czym jest spowodowane? Odpowiedzcie sobie sami.

Wg WHO – Światowej Organizacji Zdrowia każdy człowiek powinien pić wodę w ilości 30ml na 1 kg masy ciała.
Oczywiście, że organizm jest w stanie ściągać wodę z zup, owoców i warzyw i w pewnym stopniu to robi, ale czy to wystarcza? Każde zwierze pomimo swego pokarmu pije wodę i my powinniśmy tak czynić by zachować zdrowie i tzw. młodość, bo czymże innym jest starzenie się jak nie tylko zasychaniem z powodu braku nośnika życia – wody.

Woda – jakie ma znaczenie dla organizmu człowieka?

Bierze ona udział w wielu procesach enzymatycznych, transportuje składniki odżywcze i rozprowadza je po całym naszym ciele, pozwala na wydalanie niekorzystnych dla ciała związków zarówno tych wynikających z przemiany materii jak i z tych, które z powodu zanieczyszczeń w jedzeniu przenikają do naszego ciała.

Proszę zobaczyć w jakim udziale nasze organy składają się z wody:

Mózg – 83%;

Nerka – 82%;

Serce – 79%;

Płuca – 80%;

Kości – 22%;

Żyjemy w czasach w których dostęp do wody nie jest łatwy, a skażenie środowiska sięga do tego poziomu, w którym zarówno jedzenie jak i picie przestaje być zdrowe.

Co robić? Skąd brać czystą wodę?

W zasadzie od paru lat zajmuję się szukaniem rozwiązań w tym temacie, ze względu na potrzebę wynikającą z zatrucia metalami ciężkimi i innym syfem dookoła nas.

Przede wszystkim, nie pić z plastikowych butelek, w plastiku bardzo szybko namnażają się bakterie i grzyby, a do tego z plastiku uwalniają się ftalany, rakotwórczy antymon, oraz aldehydy mrówkowy i octowy, które to sprawiają ten plastikowy okropnie suchy smak.
Mówi się, że dopiero podczas ponownego użycia woda z plastiku jest szkodliwa, osobiście się z tym nie zgadzam, tworzywo to bardzo łatwo wchodzi w różne reakcje pod wpływem różnych czynników takich jak promienie słoneczne czy też podwyższona temperatura.
Pamiętajmy, że butelki zanim trafią do sklepu przechodzą podróż przez te czynniki w różnych warunkach, a zanim trafią na półkę także mogą być źle przechowywane czy wcześniej czy później.
Osobiście mimo wszystko odradzam jakiekolwiek plastikowe wody, jak zastąpicie taką butelkę szklaną to będziecie wiedzieć o co mi chodzi.
Szkło ma strukturę krystaliczną składa się z kwarcu, budową jest zbliżone do kryształu górskiego – który jak wiecie nadaje jej świetną energetyczną strukturę.

A oto i parę moich sposobów na dobrą, czystą wodę:

Panie i Panowie przedstawiam wam mój system z uwzględnieniem alternatyw.

Przed użyciem każdego z produktów z wyjątkiem filtrów Lazur, przeprowadzam wodę przez zwykły filtr węglowy (taki zwykły britta, czy dafi) z racji na wysoki poziom zanieczyszczeń w rurociągach.

1. Szungit

Oczyszczający minerał z Rosji zawierający fulereny. Potrafi oczyścić wodę z: metali ciężkich, pestycydów, chloru, azotanów, żelaza koloidalnego pochodzącego z rur wodociągowych, fenoli, dioksyn, farmaceutyków, wirusów, bakterii, olejów a także izotopów promieniotwórczych, wzbogaca w mikro i makroelementy. + nadaje odpowiednią matrycę energetyczną.

 

 

2. Coral Mine

Proszek ze skamieliny głębinowych koralowców (Scleractina) z wyspy Okinawa w saszetkach. Wzbogaca wodę w minerały (Ca, Mg, Na) i nadaję jej odpowiednie parametry (alkalizuje pH o 0,1) , a do tego neutralizuje związki chloru w wodzie. Coral Mine sprawia, że woda jest „Żywa” i łatwo dostępna dla organizmu. NALEŻY PAMIĘTAĆ ŻE TEN PRODUKT NIE ELIMINUJE WSZYSTKICH ZANIECZYSZCZEŃ W WODZIE DLATEGO TEŻ POLECAM PRZED UŻYCIEM PRZEPUŚCIĆ WODĘ PRZEZ FILTR WĘGLOWY. Po 15 minutach woda jest nasycona.

 

3. Hydracell

Dodatek do uzdatniania wody. Produkt neutralizuje chlorek, oraz zmniejsza powierzchniowe napięcie wody. Praktyczny, wystarczy parę kropel na szklankę wody (posiada zakraplacz).

A jeśli ktoś chce wodę alkalizującą o bardzo niskim napięciu powierzchniowym polecam:

4. H-500

Wodór aktywny, sprawia wodę lekko alkaliczną, znacznie zmniejsza poziom napiecia powierzchniowego RedOX. Eliminuje wolne rodniki, odkwasza organizm.

 

5. Hydramax Pack

Jest to kompleksowy zestaw firmy Coral Club, zawierający w swoim składzie Coral Mine, H-500 oraz Pentokan.

Pentokan – Zawierający w swoim składzie dużą dawkę potasu i witaminy C, dzięki czemu wzmacnia układ mięsniowy, oraz odpornościowy.

W sprawie tych produktów proszę kontaktować się ze mną – Filip Bryła – 531199309,

Mój kod referencyjny: 2811665
Mój link referencyjny: https://pl.coral-club.com/registration/?REF_CODE=839057704764

 

6. Lazur

Natomiast jeśli ktoś chce coś bardziej stacjonarnego – polecam filtr odwróconej osmozy.

Zespół filtrów działających na zasadzie odwróconej osmozy, które usuwają zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne wody, a do tego poddają ją mineralizacji w podstawowe minerały takie jak sód, potas, magnes i wapń (mineralizator).
Usuwa chlor i metale ciężkie, a ponadto woda poddawana jest jonizacji (jonizator bioceramiczny). Dzięki jonizacji poziom Redox waha się od –50 do –250 ORP i więcej a to skutkuje wysokim poziomem antyoksydacji wody i usuwaniu z organizmu wolnym rodników.
Montaż i sprzedaż – Ryszard Mazurek tel: 533 304 307

 

Kiedy pić wodę?

Rano, na czczo, po obudzeniu, przed posiłkiem, nigdy po (bo się rozcieńczają soki trawienne), pół godziny przed snem.

Pić małymi łykami i z świadomością!

Pij zdrowo!

Z jakiego naczynia korzystać?

Na pewno nie z plastikowego.
Butelke plastikową zastąp szklaną, to samo tyczy się pojemników na szungit. (szklane słoje 5litrowe)

250ml

 0,500ml

1l

5l

Wszystkie produkty można u mnie nabyć, w celu wysyłki zapraszam do kontaktu telefonicznego. 531199309, Pozdrawiam Filip Bryła. 

Zobacz również: Kolejny Krok – Oczyszczanie Organizmu.

5 myśli na temat “Nawodnienie, Woda – znaczenie i jej alternatywne źródła

Dodaj komentarz