Odżywianie organizmu

Ciągle czujesz się słabo?
Jesteś ciągle i wciąż głodny, pomimo zjedzenia posiłku?
Niestety w dzisiejszych czasach pokarm jest dużo bardziej ubogi w składniki pokarmowe niż ówcześnie.

Zestawienie witamin i minerałów w owocach i warzywach w latach 1985-2002


Wpływa to niestety negatywnie na nasze zdrowie, aktywność i wydajność w pracy.
Jak sobie z tym poradzić?
Co zrobić by z powrotem wskoczyć na właściwe obroty i zachować zdrowie?

Otóż, należy zastosować odpowiednią suplementacje.
Co przez to rozumieć?
Co to znaczy odpowiednia suplementacja?
Odpowiednia suplementacja to taka, w której wybieramy produkty pozyskiwane prosto z natury. Produkty, które są w stanie zaspokoić nasze potrzeby żywieniowe.

Opowiem wam o fenomenie natury.
Natura wszystko zaplanowała tak, by człowiekowi niczego nie brakło.
W każdej roślinie występuje mnóstwo różnorodnych związków, soli mineralnych, witamin, substancji czynnych.
Wszelkie substancje zawarte w roślinach tworzą razem kompleksy i działają odpowiednio wywołując konkretne działanie poprzez kooperację i synergizm.
Np. Składnik najbardziej aktywny (substancja czynna) działa przeciwzapalnie.
Sam ten składnik niweluje stan zapalny gardła, ale nie niweluje podrażnienia, po prostu zbija stan zapalny i czeka, aż organizm sam wytworzy odpowiednia ilość śliny i śluzów by załagodzić podrażnienie (W przypadku anginy bardzo ważne)
Ale jeśli nie będzie to sam składnik a będzie to np. kwiat dziewanny, to oprócz niwelowania stanu zapalnego, uzyskujemy działanie kojące i osłaniające poprzez śluzy zawarte w surowcu.

Dodatkowo mamy także działanie wykrztuśne, tzn. pomagające pozbyć się nadmiaru wydzieliny z płuc i dróg oddechowych. Oprócz tego każda roślina w mniejszej lub większej ilości zawiera sole mineralne i witaminy, a to przy każdej dolegliwości działa wzmacniająco.
To oczywiste, że korzyści jakie płyną z natury przewyższają syntetyczne leki czy też witaminy.
Wyjdzie i taniej i zdrowiej.
Także najlepiej spożywać rośliny na surowo, ewentualnie robić napary, odwary, soki czy maceraty.
Tak by było najzdrowiej, no ale niestety większość społeczeństwa miewa alergie ze względu na zanieczyszczenie środowiskowe i pokarmowe.
I tzw. nadwrażliwość na pyłki i różne inne substancje.

Z tego też powodu nie dla wszystkich jest zbyt bezpieczne podawanie roślin takimi jakimi są, ponieważ mogą wywoływać silne reakcje organizmu w związku z jego oczyszczaniem i uzdrawianiem.
Alergia to nic innego jak oznaka, że organizm jest bardzo zanieczyszczony.
Jeśli podczas stosowania kuracji oczyszczającej czy też suplementacyjnej pojawiają się różne dolegliwości i problemy skórne, to oczywistym jest, że organizm jest tak zanieczyszczony, że wyrzuca toksyny przez ostatni i pierwszy ze swoich organów wydzielniczych czyli przez skóre.

Nie należy się tego obawiać, jest to naturalna reakcja organizmu tzw. reakcja Herxa.
Oczywiście surojedzenie przy odpowiednim dostępie do roślin o odpowiedniej jakości (czystość uprawy) byłoby najbardziej pożądanym, przez każdego człowieka.
Niestety takiej jakości pożywienia na codzień nie mamy, dlatego do Witarianizmu daleka droga. Wymaga to odpowiedniej wiedzy i przygotowania.
Po za tym, nie każdy człowiek będzie w stanie żywić się tylko roślinami.
W naszym społeczeństwie jest mnóstwo mięsożerców, którzy nawet jeśli by chcieli przejść na Wegetarianizm, Weganizm, czy też Witarianizm, po prostu nie dali by rady, bo to olbrzymia zmiana w życiu na wielu poziomach.
Dlatego też suplementacja to nic innego jak okres przejściowy, między czasem gdy nie potrafimy się odżywiać (co jest sztuką w dzisiejszych czasach), a czasem w którym nie musimy używać suplementów, bo albo mamy swoje ogrody, albo dostęp do dobrej żywności.
Oczywiście nawet, jeśli ma się własny ogród, nawet pod kątem Permakultury, warto od czasu do czasu uzupełnić składniki pokarmowe.
To tyle jeśli chodzi o rozmycie waszych uprzedzeń do suplementów, a teraz przejdę do konkretów.
W tekście powyżej przewinęły się dwa tematy, które po prostu są ważne dla samopoczucia człowieka.


Pierwsza rzecz to Oczyszczanie Organizmu. <– KLIK


A kolejna to Właściwa suplementacja – czyli:

Odżywienie Organizmu.
O oczyszczaniu nie będę tu pisał, ponieważ temat ten był bardzo wiele razy poruszany w innych wpisach i jak widać przewija się i tu.

Wszelkie niedobory minerałów i witamin, można uzupełnić stosując odpowiednie produkty, produkty które zostały stworzone z roślin bogatych we wszelkie substancje odżywcze jakich potrzebuje nasze ciało.
Oczywiście można samemu zgłębiać temat i szukać roślina po roślinie, które suplementy są najlepsze i najbardziej potrzebne.
Ale w dobie XXI wieku nikt nie ma czasu, wczytywać się wszystko w każdej dziedzinie, dlatego też zostały opracowane specjalne zestawy firmy Coral Club.


Nutri Pack jest to zestaw produktów wybranych specjalnie w celu odżywienia organizmu.


W skład zestawu wchodzi:

Coral Alfalfa


Coral Alfalfa – Lucerna siewna wpływa korzystnie na wzmocnienie i regenerację organizmu, między innymi w przypadkach przemęczenia fizycznego i w okresie rekonwalescencji. Dodatkowo odkwasza organizm i absorbuje toksyny.


Premium Spirulina – Spirulina z gatunku Arthrospira platensis – zielononiebieska alga, bogata w wysokiej jakości składniki odżywcze.


Kwasy Omega 3/60 – przyczyniają się do prawidłowej pracy serca, wzroku i wielu innych narządów.

B-Kurunga – Zawiera bakterie probiotyczne Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus delbrueckii, subsp. bulgaricus, oraz cynk


Coral Lecithin – Lecytyna w organizmie człowieka, znajduje się w każdej komórce ciała. W jej skład wchodzą nienasycone kwasy tłuszczowe oraz cholina, która pełni ważne funkcje w układzie pokarmowym – m.in. pozytywnie wpływa na wątrobę, woreczek żółciowy oraz pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu.

Coral Mine – to produkt naturalny, wyprodukowany w Japonii ze skamieliny głębinowych koralowców (Scleractina).
Wzmogaca wodę w mikroelementy takie jak magnez i wapń

Dodaj komentarz