Nawodnienie, Woda – znaczenie i jej alternatywne źródła

Woda ma kluczowe znaczenie dla naszego ciała i jestestwa.
Jest jednym z czterech wielkich żywiołów z których składa się świat, z których składamy się i my.

Woda na Ziemi zajmuje ok. 75% jej powierzchni.

Człowiek w ok. 70% składa się z wody, o czym to świadczy?

Człowiek do swojego przeżycia potrzebuje wody, o czym to świadczy?

Nie Coli, nie gazowanych, smakowych napoi, czy wodopodobnych produktów, nie kawy, człowiek aby funkcjonować prawidłowo potrzebuje dostarczać swemu ciału czystej, zdrowej krystalicznej wody, niegazowanej, o odczynie lekko zasadowym czyli zbliżonym do pH krwi.

Aby wypróżnienia były możliwe człowiek potrzebuje zwilżać kosmki jelitowe, jak się jej nie pije to masy kałowe obklejają się i uniemożliwiają prawidłowy ruch perystaltyczny. – Stąd się biorą zatwardzenia i w dalszej części otyłość.

Zatrzymanie wody w organizmie? Jak myślicie czym jest spowodowane? Odpowiedzcie sobie sami.

Wg WHO – Światowej Organizacji Zdrowia każdy człowiek powinien pić wodę w ilości 30ml na 1 kg masy ciała.
Oczywiście, że organizm jest w stanie ściągać wodę z zup, owoców i warzyw i w pewnym stopniu to robi, ale czy to wystarcza? Każde zwierze pomimo swego pokarmu pije wodę i my powinniśmy tak czynić by zachować zdrowie i tzw. młodość, bo czymże innym jest starzenie się jak nie tylko zasychaniem z powodu braku nośnika życia – wody.

Woda – jakie ma znaczenie dla organizmu człowieka?

Bierze ona udział w wielu procesach enzymatycznych, transportuje składniki odżywcze i rozprowadza je po całym naszym ciele, pozwala na wydalanie niekorzystnych dla ciała związków zarówno tych wynikających z przemiany materii jak i z tych, które z powodu zanieczyszczeń w jedzeniu przenikają do naszego ciała.

Proszę zobaczyć w jakim udziale nasze organy składają się z wody:

Mózg – 83%;

Nerka – 82%;

Serce – 79%;

Płuca – 80%;

Kości – 22%;

Żyjemy w czasach w których dostęp do wody nie jest łatwy, a skażenie środowiska sięga do tego poziomu, w którym zarówno jedzenie jak i picie przestaje być zdrowe.

Co robić? Skąd brać czystą wodę?

W zasadzie od paru lat zajmuję się szukaniem rozwiązań w tym temacie, ze względu na potrzebę wynikającą z zatrucia metalami ciężkimi i innym syfem dookoła nas.

Przede wszystkim, nie pić z plastikowych butelek, w plastiku bardzo szybko namnażają się bakterie i grzyby, a do tego z plastiku uwalniają się ftalany, rakotwórczy antymon, oraz aldehydy mrówkowy i octowy, które to sprawiają ten plastikowy okropnie suchy smak.
Mówi się, że dopiero podczas ponownego użycia woda z plastiku jest szkodliwa, osobiście się z tym nie zgadzam, tworzywo to bardzo łatwo wchodzi w różne reakcje pod wpływem różnych czynników takich jak promienie słoneczne czy też podwyższona temperatura.
Pamiętajmy, że butelki zanim trafią do sklepu przechodzą podróż przez te czynniki w różnych warunkach, a zanim trafią na półkę także mogą być źle przechowywane czy wcześniej czy później.
Osobiście mimo wszystko odradzam jakiekolwiek plastikowe wody, jak zastąpicie taką butelkę szklaną to będziecie wiedzieć o co mi chodzi.
Szkło ma strukturę krystaliczną składa się z kwarcu, budową jest zbliżone do kryształu górskiego – który jak wiecie nadaje jej świetną energetyczną strukturę.

A oto i parę moich sposobów na dobrą, czystą wodę:

Panie i Panowie przedstawiam wam mój system z uwzględnieniem alternatyw.

Przed użyciem każdego z produktów z wyjątkiem filtrów Lazur, przeprowadzam wodę przez zwykły filtr węglowy (taki zwykły britta, czy dafi) z racji na wysoki poziom zanieczyszczeń w rurociągach.

 

1. Szungit

Oczyszczający minerał z Rosji zawierający fulereny. Potrafi oczyścić wodę z: metali ciężkich, pestycydów, chloru, azotanów, żelaza koloidalnego pochodzącego z rur wodociągowych, fenoli, dioksyn, farmaceutyków, wirusów, bakterii, olejów a także izotopów promieniotwórczych, wzbogaca w mikro i makroelementy. + nadaje odpowiednią matrycę energetyczną.

 

2. Lazur -Natomiast jeśli ktoś chce coś bardziej stacjonarnego i nie lubuje się w zabawy z kamieniami, które osobiście kocham to polecam filtr odwróconej osmozy – robi robote!


Zespół filtrów działających na zasadzie odwróconej osmozy, które usuwają zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne wody, a do tego poddają ją mineralizacji w podstawowe minerały takie jak sód, potas, magnes i wapń (mineralizator).
Usuwa chlor i metale ciężkie, a ponadto woda poddawana jest jonizacji (jonizator bioceramiczny). Dzięki jonizacji poziom Redox waha się od –50 do –250 ORP i więcej a to skutkuje wysokim poziomem antyoksydacji wody i usuwaniu z organizmu wolnym rodników.
Montaż i sprzedaż – Ryszard Mazurek tel: 533 304 307

Kiedy pić wodę?

Rano, na czczo, po obudzeniu, przed posiłkiem, nigdy po (bo się rozcieńczają soki trawienne), pół godziny przed snem.

Pić małymi łykami i z świadomością!

Pij zdrowo!

Z jakiego naczynia korzystać?

Na pewno nie z plastikowego.
Butelke plastikową zastąp szklaną, to samo tyczy się pojemników na szungit. (szklane słoje 5litrowe)

5 myśli na temat “Nawodnienie, Woda – znaczenie i jej alternatywne źródła

Dodaj komentarz